• Biblioteka szkolna jest czynna codziennie w godzinach 8.00-15.00

• Regulamin biblioteki szkolnej

• I. Zadania biblioteki szkolnej:
          1. Udostępnianie książek i innych źródeł informacji.
          2. Wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania i uczenia się.
          3. Prowadzenie działań rozwijających wrażliwość kulturową i społeczną uczniów, np. organizowanie różnych zbiórek książek, zachęcanie uczniów do wzięcia udziału w konkursach czytelniczych.
          4. Podejmowanie działań mających na celu rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, ich kreatywności i zdolności artystycznych.
          5. Organizowanie konkursów, imprez i akcji promujących czytelnictwo, np. udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
          6. Tworzenie warunków do efektywnego posługiwania się technologią informacyjną. Umożliwienie poszukiwania i wykorzystywania informacji zróżnych źródeł.
          7. Współpraca z uczniami, nauczycielami, rodzicami oraz z innymi bibliotekami.
          8. Prowadzenie zajęć bibliotecznych rozwijających wrażliwość kulturową i społeczną, indywidualne zainteresowania uczniów, promujących czytelnictwo.
          9. Udostępnianie podręczników i materiałów ćwiczeniowych.
          II. Zasady korzystania z biblioteki
          1. Biblioteka jest czynna codziennie w godz. 8.00-15.00. Wyjątkiem jest nieobecność bibliotekarza.
          2. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy oraz rodzice uczniów.
          3. W celu umożliwienia rodzicom korzystania ze zbiorów bibliotecznych, biblioteka jest czynna podczas zebrań dla rodziców.
          4. Wypożyczanie zbiorów dla uczniów odbywa się w trakcie przerw śródlekcyjnych i po zakończeniu zajęć.
          5. Książki mogą być wypożyczane nauczycielom na lekcje. Część księgozbioru można przekazać do użytku w pracowniach przedmiotowych. Wówczas odpowiedzialność materialna za zbiór spoczywa na nauczycielu przedmiotu.
          6. Uczniowie powinni mieć przy sobie kartę biblioteczną.
          7. Wypożyczeń można dokonywać tylko na własne nazwisko.
          8. Uczeń może posiadać na swoim koncie jedynie 3 książki /1 lektura /. W wyjątkowych sytuacjach o większej ilości książek decyduje nauczyciel-bibliotekarz.
          9. Książki można przetrzymywać przez miesiąc. W wyjątkowych przypadkach można dokonać prolongaty.
          10. W przypadku rażącego niedotrzymania terminu zwrotu następuje wstrzymanie wypożyczeń.
          11. Uczniowie mogą dokonywać rezerwacji i prolongaty poprzez swoje konto w systemie e-biblio.
          12. W godzinach pracy biblioteki uczniowie mogą korzystać z komputerów iInternetu, w celu poszukiwania informacji do konkursów, projektów i zadań domowych.
          13. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki lub innej wskazanej przez nauczyciela-bibliotekarza.
          14. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.
          15. W przypadku zmiany szkoły, uczeń zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką szkolną.
          16. Do czytelni i wypożyczalni wchodzi się z czystymi rękami. Nie wolno spożywać posiłków. Torby i teczki należy zostawić w wyznaczonym miejscu.

• Morbi volutpat enim
        • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

• Placerat ipsum

• Aliquam congue fermentu